Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/kirsehirne/public_html/veritabani.php on line 0
Terörist eylemlere izin vermeyecek bir güvenlik ağının kurulması devletlerin aslî sorumluluğudur - Kırşehir Net Haber
Logo künye (baş logo)

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

KIRŞEHİR Hava Durumu

KIRŞEHİR KIRŞEHİR

İstatistikler

  • Ziyaretçi Bugün29
  • Ziyaretçi Genel1.245.175
  • Bugün Gösterim29
  • Toplam Gösterim1.462.560
  • Online Sayısı1

Güncel

Terörist eylemlere izin vermeyecek bir güvenlik ağının kurulması devletlerin aslî sorumluluğudur

Yetkililer ‘güvenlik ve istihbarat zafiyeti yok’ demesine rağmen benzer saldırıların tekrar yaşanmayacağının bir garantisi yok. Devlet vatandaşını korumak zorundadır.

4 Temmuz 2016 Saat: 14:03
Terörist eylemlere izin vermeyecek bir güvenlik ağının kurulması devletlerin aslî sorumluluğudur
Terörist eylemlere izin vermeyecek bir güvenlik ağının kurulması devletlerin aslî sorumluluğudur

Türkiye’de son bir yılda terör saldırılarında hayatını kaybedenlerin yakınları güvenliği sağlamakla yükümlü olan devlete dava açmaya hazırlanıyor. İlk davayı Atatürk Havalimanı’nda 44 kişinin öldüğü 230’dan fazla kişinin yaralandığı katliamda yakınlarını kaybedenler açacak.

Havaalanı saldırısında yakınlarını kaybedenlerin hukuki destek için başvurduğu Av. Ali Erişen, tüm terör kurbanlarına emsal teşkil edecek davaların Ramazan Bayramı’ndan sonra açılmaya başlayacağını söyledi.

MAĞDURLARIN 60 GÜN İÇERİSİNDE BAŞVURMALARI GEREK
Devletin vatandaşlarının güvenliğini sağlamakla mükellef olduğunun altını çizen Av. Ali Erişen, idarenin faaliyet alanıyla ilgili, önlemekle yükümlü olduğu halde önleyemediği bir takım zararları tazmin etmek zorunda olduğunu söyledi. Davaların Anayasa’nın 125. maddesi çerçevesinde açılacağını ve aileler lehine sonuçlanacağını savunan Av. Erişen, dava açmayı düşünen terör mağdurlarının 60 gün içerisinde başvurmaları gerektiğini kaydetti. Saldırıda yakınını kaybeden, yaralanan herkesin dava açma hakkı bulunuyor.

İNSANLARIN GÜVENDE OLDUĞU DUYGUSU ZEDELENDİ
Av. Erişen, tüm terör kurbanlarını yakından ilgilendiren davayla ilgili şunları söyledi:
“Türkiye son bir yılda Cumhuriyet tarihinin en büyük terör saldırılarına art arda maruz kaldı. Her saldırıda onlarca insan can verdi. Geçtiğimiz yılın temmuz ayından bu yana yüzlerce sivil hayatını kaybetti. Terör olaylarının tekrarlanması ise insanların güvende olduğu duygusunu zedeledi. Bu tür terörist eylemlere izin vermeyecek bir güvenlik ağının kurulması devletlerin asli sorumluluğudur. Yetkililer ‘güvenlik ve istihbarat zafiyeti yok’ demesine rağmen benzer saldırıların tekrar yaşanmayacağının bir garantisi yok. Devlet vatandaşını korumak zorundadır. Bu açıdan bu tip olaylarda devletin kusursuz sorumluluğu bulunmaktadır.”

Bakan hastane enfeksiyonu a karşı uyarıda bulundu

Bakan hastane enfeksiyonu a karşı uyarıda bulundu

 

Kırşehir Net Haber Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Google Analytics ..................... Yandex Metrica Sayaç ........................... SanalBasın: sanalbasin.com üyesidir ................. ....................