Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/kirsehirne/public_html/veritabani.php on line 0
Müze Ara Güler’in eserlerini gelecek nesillere aktaracak - Kırşehir Net Haber
Logo künye (baş logo)

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

KIRŞEHİR Hava Durumu

KIRŞEHİR KIRŞEHİR

İstatistikler

  • Ziyaretçi Bugün40
  • Ziyaretçi Genel1.245.186
  • Bugün Gösterim40
  • Toplam Gösterim1.462.571
  • Online Sayısı4

Kültür

Müze Ara Güler’in eserlerini gelecek nesillere aktaracak

Doğuş Grubu desteğiyle kurulacak olan Türkiye’nin ilk uluslararası niteliğe sahip fotoğraf müzesinde, Ara Güler’in sanatını, sanatçı kimliğini ve sanat hayatını yansıtan tüm eserleri ve birikimleri sergilenecek.

3 Temmuz 2016 Saat: 09:35
Müze Ara Güler’in eserlerini gelecek nesillere aktaracak
Müze Ara Güler’in eserlerini gelecek nesillere aktaracak

Doğuş Grubu, fotoğraf sanatının duayenlerinden Ara Güler ile önemli bir işbirliği anlaşmasına imza attı. Doğuş Grubu desteğiyle kurulacak olan Türkiye’nin ilk uluslararası niteliğe sahip fotoğraf müzesinde, Ara Güler’in sanatını, sanatçı kimliğini ve sanat hayatını yansıtan tüm eserleri ve birikimleri sergilenecek.

Uzun yıllardır yürüttüğü Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, D-Marin Uluslararası Klasik Müzik Festivali, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Ana Sponsorluğu ve Sanata Bi Yer gibi proje ve platformlarla Türkiye’de kültür ve sanatın gelişiminin en önemli destekçilerinden biri olan Doğuş Grubu, fotoğraf sanatının duayenlerinden Ara Güler ile önemli bir işbirliğine imza attı. İşbirliği kapsamında; dünyaca ünlü bir küratör ve sanat ekibiyle birlikte Ara Güler’in sanatını, sanatçı kimliğini ve hayatını yansıtan tüm eser ve birikimlerin sergileneceği uluslararası nitelikte bir fotoğraf müzesi açılması planlanıyor.

Ferit F. Şahenk: Müze Ara Güler’in eserlerini gelecek nesillere aktaracak

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit F. Şahenk’in ve Doğuş Grubu CEO’su Hüsnü Akhan’ın da katıldığı imza töreni sonrasında bir açıklama yapan Ferit F. Şahenk, kurulacak Müze ile Ara Güler’in tüm eserlerini koruma altına alarak sanatını gelecek nesillerle buluşturmayı hedeflediklerini belirtti. Şahenk, şu bilgileri verdi: “Bu önemli işbirliği çerçevesinde Doğuş Grubu olarak Ara Güler’in hak ettiği değerin gerek ülkemizde gerek yurtdışında daha da geniş kitlelerce anlaşılması, tanınmasını ve nesilden nesile aktarılmasını sağlamak üzere bir dizi faaliyet yürüteceğiz. Ara Güler’in doğduğu, büyüdüğü ve aynı zamanda bir dönem çalışma alanı olarak kullandığı Beyoğlu’ndaki bina Türkiye’de uluslararası niteliğe sahip ilk fotoğraf müzesine dönüştürülecek ve Türkiye’nin en önemli sanat çekim alanlarından biri haline gelecek. Bu önemli işbirliğinin ülkemiz kültür ve sanat dünyasına hayırlı olmasını dileriz.”

Türkiye’de bir ilke imza atacak

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit F. Şahenk Doğuş Grubu’nun vizyonu ve misyonu çerçevesinde topluma katkı sağlayan projeleri desteklediklerini hatırlatarak oluşturulacak yapının sunum, zenginlik ve kapsam olarak Türkiye’de bir ilke imza atan fotoğraf müzesi olacağını söyledi. Şahenk, ayrıca Doğuş Grubu’nun projeye desteğine ilişkin şu bilgileri paylaştı: “Müzenin kuruluş aşamasında Türkiye’den ve dünyadan konunun uzmanı önde gelen danışmanlardan destek alacağız, müzenin yönetimini ise uluslararası alanda yeri olan bir küratör ve sanat ekibi üstlenecek şekilde planlarımızı yapıyoruz. Müze’de Ara Güler’in kişisel kitapları, notları, hatıra eşyaları, ödülleri, afişleri, maskları, eşyaları, koleksiyonları sergilenecek. Böyle bir projede Doğuş Grubu olarak yer almaktan ayrıca mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki dönemde de sanata ve sanatçıya verdiğimiz desteği sürdürmeye devam edeceğiz.”

Etiketler: Kültür,
Bakan hastane enfeksiyonu a karşı uyarıda bulundu

Bakan hastane enfeksiyonu a karşı uyarıda bulundu

 

Kırşehir Net Haber Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Google Analytics ..................... Yandex Metrica Sayaç ........................... SanalBasın: sanalbasin.com üyesidir ................. ....................