Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/kirsehirne/public_html/veritabani.php on line 0
Koç ve Sabancı üniversitelerinden gençlere çok önemli tavsiyeler - Kırşehir Net Haber
Logo künye (baş logo)

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

KIRŞEHİR Hava Durumu

KIRŞEHİR KIRŞEHİR

İstatistikler

  • Ziyaretçi Bugün161
  • Ziyaretçi Genel1.243.831
  • Bugün Gösterim162
  • Toplam Gösterim1.461.189
  • Online Sayısı1

Eğitim

Koç ve Sabancı üniversitelerinden gençlere çok önemli tavsiyeler

Güler Sabancı konuşmasında mezunlara hayatla ilgili tavsiyelerde de bulundu. Onlara, sürekli öğrenmeye devam etmelerini, kendilerine güvenmelerini, çok çalışmalarını ama hayatı ıskalamamalarını, pes etmemelerini söyledi.

18 Haziran 2016 Saat: 22:08
Koç ve Sabancı üniversitelerinden gençlere çok önemli tavsiyeler
Koç ve Sabancı üniversitelerinden gençlere çok önemli tavsiyeler

Koç Üniversitesi 2015-2016 akademik eğitim ve öğretim dönemi lisans ve lisansüstü eğitimini başarıyla tamamlayan 1030 öğrenci, 18 Haziran 2016 Cumartesi günü düzenlenen “22’inci Mezuniyet Töreni’yle diplomalarını aldı.

Koç Üniversitesi’nin öğrencilerini dünya vatandaşı olarak yetiştirmeye gayret ettiğini ifade eden Ömer M. Koç, “Sizleri yarının liderleri arasında görmek, uluslararası mecralarda başarılarınızı işitmek ve yurttaşlık bilinci gelişmiş bireyler olarak; memleketimizin çağdaşlaşmasına katkıda bulunduğunuzu bilmek aileleriniz ve üniversitemiz için en büyük gurur ve memnuniyet kaynağı olacaktır. Aranızda öğrenimine yurtdışında devam edecek olanlar var. Orada sadece kendinizi değil, ailelerinizi, üniversitenizi ve memleketinizi de temsil edeceksiniz.
Hangi ülkeye giderseniz gidin, memleketinizi ve ailenizi unutmayın.
Örf ve âdetlerinize sadık kalın.
Anadilinizi güzel ve doğru konuşmaya özen gösterin” diye konuştu.

Bilginin en büyük güç olmasını bilmelisiniz” diyerek sözlerini sürdüren Ömer M. Koç şöyle devam etti: “2016 yılında sağlık alanında Vehbi Koç Ödülü’nü alan Prof. Dr. Kamil Uğurbil’in de ifade ettiği gibi;
‘Fikir özgürlüğü olmadan, bilim tam anlamıyla gelişemez’.
Bu nedenle, çevresindeki sorunlara duyarlı, sorgulayan, araştıran, kendine güvenen, lider ve girişimci bireyler olarak, toplumumuza örnek olacağınıza ve Türkiye’nin geleceğini aydınlatacağınıza eminim.
Yurt dışına gidecek olan gençlerimizin de er ya da geç memleketlerine dönüp; edindikleri farklı donanım, deneyim ve birikimi ülke yararına kullanmaları en büyük temennimizdir. Hangi mesleği seçerseniz seçin; o işi en iyi surette yapmayı; alanınızda yükselmeyi hedefleyin.
Dünya korkunç bir hızla değişiyor. Sizler bu değişime ayak uydurmak için bilgi ve becerilerinizi mütemadiyen arttırmaya gayret edin.
Tutkuyla inandığınız değerler uğruna mücadele etmekten kaçınmayın.
Çalışmadan başarmanın hiçbir yolu yok. Hayatta hiçbir başarı kolay elde edilmiyor. Kolay elde edilen şeylerin de pek kıymet-i harbiyesi olmuyor.
Bundan sonra da öğrenme arzunuz daim, başınız dik, yolunuz açık olsun.”

Yeni mezunları kutlayarak konuşmasına başlayan Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umran İnan, “Siz mezunlarımız yarının düşünce önderleri, iş dünyasının liderleri, mühendisleri, hukukçuları, bilim insanları, sanatçılarısınız; kısacası siz yarınımızın sahipleri ve ülkemizin geleceğinin ta kendisisiniz…
Bundan sonraki yaşamınızda sanat, kültür ve sporu ihmal etmeyin ve sakın başarı hırsına kapılıp sadece mesleğe odaklı kalmayın.
Günün sonunda önemli olanın yaptığınız her işte dokunduğunuz ve etkilediğiniz insanlar olduğunu unutmayın...”

The Coca-Cola Company Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent ise yeni mezunlara: “Eğitimin önemini küçümsemeyin.
Dışarıda en az sizin kadar akıllı ve yetenekli gençler var ancak sizin sahip olduğunuz olanaklara sahip değiller.
İnsan ilişkilerine önem verin.
Aktif ve esnek olun.
Hiçbir zaman yalnız yemek yemeyin. Her zaman yeni insanlarla tanışmaya ve onlardan yeni bir şeyler öğrenmeye açık olun.
Mütevazı olun.
Kendi çantanızı her zaman kendiniz taşıyın, hem gerçekte hem mecazen.
Sizi her gün azimle kaldıracak ve güne başlatacak tutkunuzu bulun.
Her gün yeni bir şeyler öğrenin!
Büyümeye devam edin.
Gönüllü olarak, çalışarak başkalarının hayatlarına dokunun.
Yardıma muhtaç insanların ihtiyaçlarının giderilmesinde rol oynayın.
Akıllı riskler almaktan, cesur olmaktan korkmayın.
Bana hayatımda en çok başarısızlıklarım yol göstermiştir. Onun için başarısız olmaktan korkmayın” tavsiyelerinde bulundu.

Güler Sabancı, SÜ mezunlarına hayatla ilgili tavsiyelerde bulundu

Güler Sabancı konuşmasında mezunlara hayatla ilgili tavsiyelerde de bulundu. Onlara, sürekli öğrenmeye devam etmelerini, kendilerine güvenmelerini, çok çalışmalarını ama hayatı ıskalamamalarını, pes etmemelerini söyledi.

•   Sıkıntıları aşmanın tek yolu, sağduyu, anlayış, hoşgörü, farklı inanç ve düşüncelere saygı, ayrıştıran değil birleştiren değerlerin ön plana çıkarılmasıdır.

   Hepimize bu konuda görevler düşüyor. Siz de zaman zaman zor seçimlerle karşı karşıya kalacaksınız. İşte o zaman “evrensel değerler kutup yıldınız olsun!”

   Sabancı Ailesi olarak, hiçbir zaman Türkiye’nin kalkınmasını sadece ekonomik kalkınmayla sınırlı görmedik. Ekonomik kalkınma ile birlikte sosyal kalkınmanın da aynı ölçüde gerçekleşmesi gerektiğine inandık.

   Gelecekle ilgili bildiğimiz tek şey, bugünden farklı olacağı ve bunun da çok hızlı gerçekleşeceğidir. Ancak başarı için değişmeyen, kişinin kendisiyle ilgili gelişmesidir.

Güler Sabancı konuşmasında mezunlara hayatla ilgili tavsiyelerde de bulundu. Onlara, sürekli öğrenmeye devam etmelerini, kendilerine güvenmelerini, çok çalışmalarını ama hayatı ıskalamamalarını, pes etmemelerini söyledi.

Sabancı Üniversitesi, 18 Haziran 2016 Cumartesi günü, lisansüstünde 17. dönem, lisans programlarında 14. dönem mezunlarını verdi. Mezunlar diplomalarını, üniversitenin Tuzla’daki kampüsünde gerçekleşen ve yaklaşık 5 bini aşkın kişinin katıldığı törenle aldılar.

Sabancı Ailesi olarak, hiçbir zaman Türkiye’nin kalkınmasını sadece ekonomik kalkınmayla sınırlı görmedik

Sabancı Ailesi olarak, hiçbir zaman Türkiye’nin kalkınmasını sadece ekonomik kalkınmayla sınırlı görmediklerini ifade eden Güler Sabancı, ekonomik kalkınma ile birlikte sosyal kalkınmanın da aynı ölçüde gerçekleşmesi gerektiğine inandıklarının altını çizdi.

Güler Sabancı’dan yeni mezunlara önemli tavsiyeler

Güler Sabancı konuşmasının sonunda, Sabancı Üniversitesi’nin sayıları 8000’i aşan mezunları arasına katılacak yeni mezunlara hayat tavsiyelerinde bulundu.
“Gelecekle ilgili bildiğimiz tek şey, bugünden farklı olacağı ve bunun da çok hızlı gerçekleşeceğidir” diyen Güler Sabancı, başarı için değişmeyenin, kişinin kendisiyle ilgili gelişmesi olduğuna vurgu yaptı ve gençlere kendilerini iyi tanımaları tavsiyesinde bulundu.

Güler Sabancı ayrıca şu tavsiyelerde bulundu:

   Sürekli öğrenmeye devam edin.

   Kendinize ve bilginize güvenin.

•   Değişime açık olun!

   Zamanınızı iyi planlayın, önceliklerinizi iyi tespit edin.

   Çok çalışın! Ama hayatı da ıskalamayın!!

•   Yaptığınız işe gönül verin. Samimi olun. Ancak o zaman “fark” yaratabilirsiniz.

•   Sakın unutmayın! Hayatta insana başarılar kadar hayal kırıklıkları da eşlik eder.

   Pes etmeyin, çalışmaya devam edin!

Sıkıntıları aşmanın tek yolu, sağduyu, anlayış, hoşgörü, farklı inanç ve düşüncelere saygı, ayrıştıran değil birleştiren değerlerin ön plana çıkarılmasıdır

Dünyamızın ve içinde bulunduğumuz bölgenin zor zamanlardan geçtiğinin altını çizen Güler Sabancı, ülkemizin de bu sıkıntılardan etkilendiğini işaret etti. Terörün tüm insanlığı tehdit ettiğini belirten Güler Sabancı, “Bu sıkıntıları aşmanın tek yolu, sağduyu, anlayış, hoşgörü, farklı inanç ve düşüncelere saygı, ayrıştıran değil birleştiren değerlerin ön plana çıkarılmasıdır” dedi ve “Hepimize bu konuda görevler düşüyor” diye devam etti.

Sizler geleceğimizi aydınlatan yıldızlarsınız

Gençlerin de zaman zaman zor seçimlerle karşı karşıya kalacaklarını söyleyen Güler Sabancı, “İşte o zaman “evrensel değerler kutup yıldınız olsun!”

o   İnsan hakları;

o   Eşitlik,

o   Hukukun üstünlüğü ve

o   Bilimin savunucusu olun” dedi.

Güler Sabancı, “Sizler geleceğimizi aydınlatan yıldızlarsınız! Dünyanın her yerinde başarılı olacağınıza inancımız tam” diyerek sözlerine son verdi.

Bakan hastane enfeksiyonu a karşı uyarıda bulundu

Bakan hastane enfeksiyonu a karşı uyarıda bulundu

 

Kırşehir Net Haber Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Google Analytics ..................... Yandex Metrica Sayaç ........................... SanalBasın: sanalbasin.com üyesidir ................. ....................