Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/kirsehirne/public_html/veritabani.php on line 0
“Kırşehirliler'den sabır, destek ve dua bekliyoruz” - Kırşehir Net Haber
Logo künye (baş logo)

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

KIRŞEHİR Hava Durumu

KIRŞEHİR KIRŞEHİR

İstatistikler

  • Ziyaretçi Bugün55
  • Ziyaretçi Genel1.243.725
  • Bugün Gösterim56
  • Toplam Gösterim1.461.083
  • Online Sayısı15

KIRŞEHİR

“Kırşehirliler'den sabır, destek ve dua bekliyoruz”

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; "Kırşehirliler artık bizi tanıyor. 8 yıldır yaptığımız hizmetlerle bizi tanıyor ve olaylara yaklaşımlarımızla tanıyor."

4 Temmuz 2017 Saat: 11:55
“Kırşehirliler'den sabır, destek ve dua bekliyoruz”
“Kırşehirliler'den sabır, destek ve dua bekliyoruz”

Kırşehir’in çehresini değiştirmeye devam ettiklerini kaydeden Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “131.000 Kırşehirli için gece gündüz çalışıyoruz. Bizim belediyecilik anlayışımızda ayrımcılık değil, kapsayıcılık vardır. Ekibimle ve tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte Kırşehir’imiz için ‘Bir fazla ne eser bırakabiliriz?’ diyerek hizmetlerimizi sürdürüyoruz. 2019’a kadar Kırşehir’imizin alt ve üst yapı, ulaşım, yeşil alan gibi bir eksiği kalmayacak. Kent merkezinde ne varsa mahallelerde de aynı standartlara kavuşacak.

Belediye Başkanlığı bir risk işi diyen Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; Kırşehirliler artık bizi tanıyor. 8 yıldır yaptığımız hizmetlerle bizi tanıyor ve olaylara yaklaşımlarımızla tanıyor.

2009 aday olurken biz bu şehre vizyon kazandıracağız, geleceğe yatırım yapacağız demiştik. Hizmetleri yaparken bir risk almayı gerektiriyor. Kent Parkı yaparken de başlı başına bir riskti. Çünkü büyük park yapıyorsunuz, ciddi yatırım yapıyorsunuz. Farklı konuşanlar var yapamaz diyen bir yaklaşım var.  Kırşehir’de mümkün değil bu park diyen bir yaklaşım var. Eğer biz korksaydık 3-5 trilyona çim, çiçek, kamelya, oyun grupları gibi bir park yapardık ama bir vizyon koyduk, hedef koyduk Türkiye’nin en güzel parkını yapacağız dedik. Çok çalışmanız, çok risk almanız ve çok gayret etmeniz gerekiyor.

Cacabey kent meydanını yaparken çok laflar duyduk. İlimize gelen devlet büyüklerimiz Cumhurbaşkanımız dahil ne kadar güzel bir kent meydanınız var diyor. Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ gördüğüm en güzel meydanlardan biri tanesi dedi. Meydan cephelerini de yapıyoruz. Bina bina. Denizbank’a kadar olan kısmının  ihalesi yaptık. İnşaatları devam ediyor. Böylelikle cepheleri de güzelleştireceğiz. Çalışmalarımız bittiğinde muhteşem bir kent meydanı olacak. Alt yapıda böyle bizde günü kurtaracak  bir şeyler yapabilirdik. Risk almaya ihtiyacımızda yoktu. Ama bu şehir için doğru olanını yaptık. Hiç bir zaman risk almaktan da korkmuyoruz. Alt yapı yatırımları maalesef nankör yatırımlardır. Belediye Başkanları alt yapı yatırımları için pek risk almazlar. Kırşehir’de 7 kalem yatırıma 100 trilyon para harcadık. Belediye Başkanı 100 trilyon yatırım yaptığında karşılığında ne bekler teşekkür, tebrik, takdir memnuniyet bekler. Alt yapıya 100 trilyon para harcıyorsunuz toz ve çamur oluyor, yol kapanıyor, su kesiliyor. Memnuniyetsizlik ve eleştiri alıyorsunuz. Onun için pek akıllı bir yatırım gibi gözükmüyor. Biz Kırşehir adına bu riski aldık. 2016 Haziran ayında başladığımız alt yapı çalışmalarını 8 ayda bitirdik. Sıkıntı çektik. Tüm Kırşehirli hemşerilerime gerçekten teşekkür etmek istiyorum. Bu süreci büyük bir olgunlukla geçirdik. Oy veren vermeyen her kesimden hemşerilerimiz bu çalışmamızı sahiplendi. Kırşehirlilerden sabırlarından dolayı teşekkür ediyorum.

Asfalt atımına başladık sanayi camii’nden Kapıcı camiine kadar yaptık. Atatürk caddesini de bitirdik. Kapucu Camii’nden Belediye kavşağına kadar bitirdik. Ankara Caddesi,   Lise caddesi de asfaltlaması bitti. Çok yüksek standartlı asfalt atıyoruz      atıyoruz. En son kaldırımlar peyzaj,orta refüj,aydınlatma her şey bitecek    en son 12 cm kalınlığında kaymak tabakası dediğimiz aşınma tabakasını    atacağız.

  Şehir Merkezinde her şeyi değiştiriyoruz. Eğer bu şehre vizyon katmak    istiyorsak, risk almak durumundayız.. Şehrin problemleri nedir, trafik  sorunu ulaşımdan çok şikayet alıyoruz. Şehir merkezinde arabalardan  şikayetçi herkes. Arabadan yürüyemiyor insanlar. Kırşehir’de her tarafta  araba. Zaten ilimizde birinci olan şey araba. Yaptığımız yeni yapılanma ve  planlamayla birinci sıraya insanımızı koyacağız arabayı sona koyacağız.    Çok güzel bir proje hazırladık. Her cm kareyi projelendirdik. Birinci sıraya  bisikleti koyduk. Kırşehir’de bisiklet kullanılacak uluslar arası standartlarda  Hollanda ve Almanya ya gittiğinizde bisiklet yollarını nasıl görüyorsanız,  Kırşehir’de de onu göreceksiniz. Aydınlatma direkleri, şehir merkezinde çöp  sistemi, Peyzajlar komple yenilenecek ve değişecek. Bazı hizmetlerde bir  takım sıkıntılar çekebiliyoruz neticesinde. Allahın izni ile Kırşehir adından  söz ettirilen Anadolu da örnek gösterilen bir şehir haline geldi, gelmeye de  devam edecek. Kırşehirlilerden tek isteğimiz biraz sabır ve bir de dua”  dedi.

Etiketler: Kırşehir,
Bakan hastane enfeksiyonu a karşı uyarıda bulundu

Bakan hastane enfeksiyonu a karşı uyarıda bulundu

 

Kırşehir Net Haber Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Google Analytics ..................... Yandex Metrica Sayaç ........................... SanalBasın: sanalbasin.com üyesidir ................. ....................