Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/kirsehirne/public_html/veritabani.php on line 0
Kırşehir’den Halep’e İnsani Yardım Seferberliği - Kırşehir Net Haber
Logo künye (baş logo)

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

KIRŞEHİR Hava Durumu

KIRŞEHİR KIRŞEHİR

İstatistikler

  • Ziyaretçi Bugün50
  • Ziyaretçi Genel1.245.196
  • Bugün Gösterim50
  • Toplam Gösterim1.462.581
  • Online Sayısı2

Toplum

Kırşehir’den Halep’e İnsani Yardım Seferberliği

Kırşehir, Halep’te abluka altında yaşayan savaş mağdurları için ağırlıklı olarak un ve kuru gıdaların bulunduğu 4 yardım TIR’ını dualarla bölgeye gönderdi.

10 Ocak 2017 Saat: 12:38
Kırşehir’den Halep’e İnsani Yardım Seferberliği
Kırşehir’den Halep’e İnsani Yardım Seferberliği

Halep’teki acılara duyarsız kalmayan Kırşehir Belediyesi, Ak Parti Kırşehir İl Teşkilatı, Kırşehir Harita Mühendisleri Odası, bazı sivil toplum kuruluşları ve Kırşehir İHH temsilciliğinin başlattığı  “Kırşehir’den Halep’e İnsani Yardım Seferberliği” kapsamında, 4 adet yardım tırını Halep’e gönderdi. 

Kırşehir’de Halep’te abluka altında yaşayan savaş mağdurları için ağırlıklı olarak un ve kuru gıdaların bulunduğu 4 yardım TIR’ı dualarla bölgeye gönderildi.

Yardım Tırlarının gönderilmesi esnasında bir konuşma yapan Kırşehir Belediye başkanı Yaşar Bahçeci, “İHH temsilcimize teşekkür ediyorum. Halep tüm dünya’nın sadece izlediği ama Türk milletinin her alanda gücü olan herkesinde yardıma koştuğu bir insanlık dramı yaşandı. Bizde Kırşehir olarak oradaki kardeşlerimize Un ağırlıklı ve kuru gıda olmak üzere bugün 4 tır’ı Halep’e uğurladık. Harita Odamıza teşekkür ediyoruz, onlarda ciddi destek verdi. Ak Parti İl Başkanımıza, Gençlik Kollarına onlarda yardım toplamada ciddi bir faaliyet gösterdiler. İHH’ya da bu yardımlara aracılık ettiği için teşekkür ediyorum. Onların vasıtasıyla bu yardımlar ulaşmış olacak. Kampanya bitmeyecek, devam edecek. İnşallah bu kampanya Kırşehirlilerin yardımını desteğini hala bekliyoruz. Karınca kararınca kim ne katkı sağladıysa herkesten Allah razı olsun. Yunus Emre derneğimize teşekkür ediyoruz. Onlarda ciddi destek verdiler,” dedi.

DÜNYANIN EN CÖMERT ÜLKESİ TÜRKİYE        

Türkiye, geçtiğimiz yıl Küresel İnsani Yardımda ABD’nin ardından en çok uluslararası yardım yapan ikinci ülke oldu. Gayri safi milli hasıla gelirinin yaklaşık yüzde 0.37’sini insani yardıma ayıran Türkiye, milli gelirine göre ise dünyada en çok insani yardım yapan ülke konumuna geldi.

DÜNYA’DAKİ YARDIMIN 10’DA 1’İ TÜRKİYE’DEN

2016 yılında ekonomisinde meydana gelen onca olumsuzluğa rağmen insani yardımlarını kesmeyen Türkiye, dünyadaki yardımların yaklaşık 10’da 1’ini gerçekleştirdi. Diğer bir deyişle dünyadaki mağdur insanlara ulaşan her 10 liranın 1 lirasını Türkiye verdi. Dünyada en çok insani yardımın gerçekleştirildiği ülke Suriye olurken, Suriye’yi sırasıyla Güney Sudan, Irak ve Filistin takip etti.

Bakan hastane enfeksiyonu a karşı uyarıda bulundu

Bakan hastane enfeksiyonu a karşı uyarıda bulundu

 

Kırşehir Net Haber Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Google Analytics ..................... Yandex Metrica Sayaç ........................... SanalBasın: sanalbasin.com üyesidir ................. ....................