Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/kirsehirne/public_html/veritabani.php on line 0
İLESAM, hikâye ve roman yarışması düzenledi - Kırşehir Net Haber
Logo künye (baş logo)

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

KIRŞEHİR Hava Durumu

KIRŞEHİR KIRŞEHİR

İstatistikler

  • Ziyaretçi Bugün579
  • Ziyaretçi Genel943.812
  • Bugün Gösterim601
  • Toplam Gösterim1.097.016
  • Online Sayısı3

Kültür

İLESAM, hikâye ve roman yarışması düzenledi

İLESAM-AKÇAĞ, Türk Edebiyatına ve Türk kültürüne hizmet etmek amacıyla Hikâye ve Roman alanında 2016 yılında yapılacak yarışma düzenleyecek.

30 Temmuz 2016 Saat: 13:10
İLESAM, hikâye ve roman yarışması düzenledi
İLESAM, hikâye ve roman yarışması düzenledi

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) ve Akçağ Yayınevi, Türk Edebiyatına yeni eserler ve isimler kazandırmak, Türk Edebiyatına ve Türk kültürüne hizmet etmek amacıyla Hikâye ve Roman alanında 2016 yılında yapılacak yarışma düzenleyecek.
Yarışmanın amacı şöyle açıklanıyor:
- Sanata ve edebiyata karşı bir heves oluşturmak, genç kuşaklar arasından yeni yetenekler çıkmasına vesile olmak,
-İnceleme ve araştırmayı teşvik etmek,
-Türk Edebiyatına yeni eserler kazandırmak,
-Türk Edebiyatına ve Türk kültürüne hizmet etmek,
-Türkçemizin güzel örneklerle zenginleşmesini sağlamaktır.
ORGANLAR:
A- YARIŞMA YÜRÜTME KURULU:Yarışma ile ilgili tüm kurumsal işler İLESAM adına Bilal Dilsiz ve İbrahim Albayrak, Akçağ Yayınevi adına Erdal Kutlu’dan oluşan Yürütme Kurulu tarafından düzenlenip yürütülür.
B- YARIŞMA SEÇİCİ KURULU:Yarışmaya katılan eserler Seçici Kurul tarafından değerlendirilir. 2016 yılı “İLESAM-AKÇAĞ Roman ve Hikâye yarışması Seçici Kurulu: Mehmet Nuri Parmaksız, Ahmet Hikmet Ünalmış, Prof. Dr. Tuncer Gülensoy, Prof. Dr. Nurullah Çetin, Doç. Dr. Ayfer Yılmaz, İlter Yeşilay, Pehlivan Uzun ve Durak Turan Düz’den oluşmaktadır.
C- SEKRETARYA:“İLESAM-AKÇAĞ Hikâye ve Roman 2016 Kitap Dosyası yarışmasının her tür iletişim ve yazışma hizmetleri Yarışma Sekretaryası tarafından yürütülür. Yarışma Sekretaryası İLESAM Genel Merkezi’dir.
Adres:
İLESAM GENEL MERKEZİ/ İzmir 1. Cad. No: 33/16 Aydın Apartmanı, Kat:4 Kızılay / ANKARA
Tel: 0 312 419 49 38 -417 52 65
Faks: 0 312 419 49 39
www.ilesam.org.tr
İLESAM, Hikâye ve roman yarışmasına katılım şartlarını ve ödülleri açıkladı
1. Yarışmanın son başvuru tarihi, 31 Aralık 2016’dır. Bu tarihten sonra gelecek eser dosyaları kabul edilmeyecektir.
2. Yarışmaya, yayınlanmamış bir hikâye ve roman dosyası ile yurt içi ve yurt dışından herkes katılabilir.
3. Yarışmaya katılacak dosyalarda konu ve uzunluk serbesttir. Eserlerin içeriği millî ve manevî değerlerimize aykırı olmayacaktır. Eserlerde kullanılan dil Türkiye Türkçesi olacaktır.
4.Eser dosyaları bilgisayarla 12 punto yazılacak ve A4 kağıda 1 nüsha olarak gönderilecektir. Ayrıca daha sonra dereceye giren eser dosyaları kitaplaşacağı için, eser dosyasının, Word formatında hazırlanmış CD’ye yüklenmiş haliyle de gönderilmesi gerekmektedir. Eserler, Türk Dili ve imla kurallarına uygun olacaktır. Yarışmacılar eser dosya metnini belirtilen iletişim adresine göndermelidir.
5. Eserin üzerinde (herhangi bir sayfasında) kimlik bilgileri yer almayacaktır. Bunun yerine, rumuz yazılacaktır. Yarışmacının adı, soyadı, telefonu (cep, ev, iş), adres ve e-mail bilgileri, kapalı bir zarf içinde gönderilecektir.
6. Yarışmanın sonuçları 2017 yılı Şubat ya da Mart ayı içinde açıklanacaktır.
7. Yarışmaya katılan dosyalardan Hikâye ve Roman türlerinde sadece 1. olan eserler Akçağ Yayınevi tarafından yayımlanacaktır. Yarışmaya gönderilen eser dosyalarından birinci olan eserlerin ilk baskısı için telif ücreti olarak dosya sahibine 1.500 TL ve 50 hediye kitap verilecektir. (Daha sonraki baskılar için yazarla yayınevi arasında farklı bir telif anlaşması yapılabilir). Yarışmaya gönderilen hiçbir eser dosyası iade edilmeyecektir.
8. Yarışmanın ödülleri; Mart-Haziran ayı içinde (2017) düzenlenecek törenle sahiplerine verilecektir.
9. Yarışmaya katılacak eser dosyaları hiçbir yerde yayımlanmamış olmalıdır.
10. Yarışmaya eser dosyası ile katılanlar eserin bütünüyle kendilerine ait olduğunu ve bugüne kadar düzenlenen hiçbir yarışmaya göndermediklerini, eser dosyalarına hiçbir şekilde basılması için izin vermediklerini, İLESAM-AKÇAĞ işbirliğinde düzenlenen yarışma şartnamesini aynen kabul ettiklerini belirten yazılı ve imzalı EK-1 belgeyi İLESAM Genel Merkezi’ne göndermekle/vermekle yükümlüdürler.
11. Yarışmaya gönderilen eserlerin, bu şartnamenin herhangi bir maddesine aykırılığının tespit edilmesi durumunda, söz konusu eserler yarışma dışı bırakılır.
12. İLESAM ve AKÇAĞ Yayınevi, hikaye ve roman dosyası üzerinde yazarına bilgi vererek kısaltma yapabilir. Yarışmaya katılanlar baştan bu maddeyi kabul etmiş olurlar.
13. Yarışma Seçici Kurulu İLESAM-AKÇAĞ Hikâye ve Roman 2016 Kitap Dosyası yarışmasında ödüllerden, biri, birkaçı veya tamamına değer eser bulamadığı takdirde ödül vermeyebilir.
ESERLERİN TESLİMİ
Yarışmaya katılacak dosya sahipleri eserlerini kendileri veya bir yakınları aracılığı ile:
İLESAM GENEL MERKEZİ / İzmir 1. Cad. No: 33/16 Aydın Apartmanı, Kat:4 Kızılay / ANKARAadresine elden teslim edecek veya ettireceklerdir. Posta ile de gönderebilirler. Ancak, postayla ya da başka bir yolla gönderilen eserlerde evrakların korunması ve yarışma şartlarına uygun olarak ulaştırılması hususunda İLESAM ve AKÇAĞ yayınevi sorumluluk kabul etmez.
YARIŞMA TAKVİMİ
1) Bu şartnamenin yayımlandığı, yarışmaya davet niteliğindeki afiş, billboard haber, v.s gibi unsurların kamuoyuna duyurulduğu tarihten itibaren yarışma başlamıştır.
2) 31 Aralık 2016 Başvuruların bitiş tarihi
3) Sonuçların Açıklanması ve Ödül Törenleri
Yarışmaya gönderilen eserler arasından Seçici Kurul tarafından ödül kazandığı tespit edilen eserler 2017 yılı Şubat ya da Mart ayı içinde basın açıklaması ile duyurulacaktır. Ödül Töreni, 2017 Mart-Haziran ayları içinde sonradan duyurulacak bir tarihte yapılacaktır.
ÖDÜLLER:
HİKÂYE DOSYASI:
1. Olan Eser 1.500 TL. Para Ödülü ile ödüllendirilecektir.
ROMAN DOSYASI:
1. Olan Eser 1.500 TL. Para Ödülü ile ödüllendirilecektir.
(EK-1)
Her Yarışmacının imzalaması ve yarışmaya göndermesi zorunludur. Her eser dosyası için bir tane hazırlanması yeterlidir.
HİKAYE VE ROMAN 2016 KİTAP DOSYASI ESER KATILIM DİLEKÇESİ
İLESAM Genel Merkezi’ne,
İLESAM-AKÇAĞ Yayınevi Hikâye ve Roman 2016 Kitap Dosyası yarışmasına gönderdiğim eser dosyası…………………...…kategorisinde değerlendirilmek üzere……………….rumuz/rumuzlarını taşıyan eser/eserler bütünüyle kendime aittir.
İLESAM-AKÇAĞ Yayınevi Hikâye ve Roman 2016 Kitap Dosyası Yarışması Şartname hükümlerini aynen kabul ve taahhüt ettiğimi arz ederim.
... /... / 2016
ESER SAHİBİ ADI – SOYADI
İMZA
ESER SAHİBİNİN RUMUZU/RUMUZLARI :
ESER SAHİBİNİN ADRESİ :
T.C. KİMLİK NOSU :
E-posta:
TELEFON
Sabit :
Cep :
Faks :
Daha fazla bilgi için:
www.ilesam.org.tr ve www.akcag.com.tr adresine bakabilirsiniz.

Bakan hastane enfeksiyonu a karşı uyarıda bulundu

Bakan hastane enfeksiyonu a karşı uyarıda bulundu

 

Kırşehir Net Haber Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Google Analytics ..................... Yandex Metrica Sayaç ........................... SanalBasın: sanalbasin.com üyesidir ................. ....................