Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/kirsehirne/public_html/veritabani.php on line 0
Duran Erdoğan anız ateşiyle kavrulan bahçesi ile yanan canlıların üzüntüsünü yaşıyor - Kırşehir Net Haber
Logo künye (baş logo)

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

KIRŞEHİR Hava Durumu

KIRŞEHİR KIRŞEHİR

İstatistikler

  • Ziyaretçi Bugün7
  • Ziyaretçi Genel1.245.153
  • Bugün Gösterim7
  • Toplam Gösterim1.462.538
  • Online Sayısı1

İLÇE HBR

Duran Erdoğan anız ateşiyle kavrulan bahçesi ile yanan canlıların üzüntüsünü yaşıyor

Duran Erdoğan’nın bahçesi, çevresinde bulunan anız tarlalara ateş atılması ile büyük zarar gördü. Dallarında meyveleri ile birlikte yanan ağaçlar ile üzüm bağı küle döndü.

27 Eylül 2016 Saat: 13:09
Duran Erdoğan anız ateşiyle kavrulan bahçesi ile yanan canlıların üzüntüsünü yaşıyor
Duran Erdoğan anız ateşiyle kavrulan bahçesi ile yanan canlıların üzüntüsünü yaşıyor

Mucur’un Kurugöl Köyü’nde emeklilik hayatını yaşayan Kırşehir Anekdotları Yazarı Duran Erdoğan’nın bahçesi, çevresinde bulunan anız tarlalara ateş atılması ile büyük zarar gördü. Dallarında meyveleri ile birlikte yanan ağaçlar ile üzüm bağı küle döndü. Yörede, örnek bahçesiyle ve çevre dostu olarak bilinen yazar Duran Erdoğan üzüntülerini şöyle dile getirdi:

“Köylü Çiftçilerin anız yakma cehaleti ve bu husustaki aymazlığı beni çok üzüyor. Akademisyen değilim, ama bir akademisyen kadar araştırma yaptım. Anız yangınlarını hemen her yıl yeniden yazar, gündeme taşırım.

Şu şanssızlığıma bakar mısınız? 1000 kök ağaçtan oluşan örnek bir bahçe kurdum. Mucur Belediyesi’nin, Kırşehir Valililiği’nin Çevre dostu ‘Bayrak’ ödülünü almak için müracaat etmeye hazırlanıyordum ki başıma bu felâket geldi. Yanmış ağaçla-donmuş ağaç asla ıslah edilemez. Ölü ağaçları diriltme ve genç ağaçlar yetiştirip muradıma erme umudum yok. Çünkü ben 70 yaşını geçmiş birisiyim.

Gelelim anız yangınlarına: Bazı duyarsız aymaz çiftçiler komşu tarlaya attıkları ateşle birkaç defa güzelim bahçemdeki ağaçlarımı yaktılar. İdari para cezaları çok küçük olduğu için caydırıcılığı yok. Ağaç kolayca yetişmiyor. Diğer üzüntüm: Anız yangınlarının doğaya ve çevreye verdiği zararlar anlatmakla bitmez. Tabiattaki yanmış börtü-böceklerle, yılanlar, kirpiler, kaplumbağalar, ağaca tüneyen ve geceleri uçamayan kuşların yanmış kül olmuş hallerini gördüğümde insanlığımdan utanıyorum.

Eminim: İdare ve adli merciler suçluyu zaten bu dünyada cezalandıracaklar. Ben anız ve ağaç yakarak çevreye zarar verenleri: “Biraz sonra kıyametin kopacağını bilseniz bile, ağaç dikin!” diyen ilâhi adalete havale ediyor; cezalandırılmalarını istiyorum.”

Bakan hastane enfeksiyonu a karşı uyarıda bulundu

Bakan hastane enfeksiyonu a karşı uyarıda bulundu

 

Kırşehir Net Haber Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Google Analytics ..................... Yandex Metrica Sayaç ........................... SanalBasın: sanalbasin.com üyesidir ................. ....................