Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/kirsehirne/public_html/veritabani.php on line 0
Doğru mesleği arayan 72 bin aday bu testi çözdü! - Kırşehir Net Haber
Logo künye (baş logo)

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

KIRŞEHİR Hava Durumu

KIRŞEHİR KIRŞEHİR

İstatistikler

  • Ziyaretçi Bugün73
  • Ziyaretçi Genel1.245.219
  • Bugün Gösterim73
  • Toplam Gösterim1.462.604
  • Online Sayısı1

Eğitim

Doğru mesleği arayan 72 bin aday bu testi çözdü!

Kişinin yaşamında önemli dönemlerden biri olan üniversite ve bölüm seçimleri sağlıklı yapılmadığında kişi için telafisi mümkün olmayan kayıpları beraberinde getirebiliyor.

1 Ağustos 2016 Saat: 15:33
Doğru mesleği arayan 72 bin aday bu testi çözdü!
Doğru mesleği arayan 72 bin aday bu testi çözdü!

Tercihlerde son gün 3 Ağustos! Tercih yapmak isteyen adaylar, Üsküdar Üniversitesi Altunizade Yerleşkesi’nde devam eden Tercih ve Tanıtım Günleri’nde yoğun ilgi gösteriyor. Mesleğinde henüz karar veremeyenler ise Üniversitenin sunduğu Kariyer Testi’ni uyguluyor. İnternetten de ulaşılabilen Kariyer Testi’ni Temmuz ayında 72 bin aday çözdü.


Kişinin yaşamında önemli dönemlerden biri olan üniversite ve bölüm seçimleri sağlıklı yapılmadığında kişi için telafisi mümkün olmayan kayıpları beraberinde getirebiliyor. LYS’de tercih süreci 3 Ağustos’ta sona eriyor.

Üsküdar Üniversitesi, bu dönemde adaylara yol göstermek amacıyla gerçekleştirdiği tercih ve tanıtım günlerine Altunizade başta olmak üzere diğer yerleşkelerinde devam ediyor. Deneyimli akademik ve uzman kadrosu ile adaylara ve ailelerine kapılarını açan üniversite, meslek seçimi ile ilgili de adaylara bilgi veriyor. Eğitim uzmanı-tercih danışmanı Uzm. Psk. Dan. Ece Tözeniş ve Uzm. Ahmet Alkayış öncülüğünde çok sayıda tercih danışmanı adaylara yol gösteriyor.

Kariyer Testi’ne büyük ilgi

Üsküdar Üniversitesi, seçeceği meslek konusunda kararsız kalan adaylara kariyer testi imkânı da sunuyor. Adaylardan büyük ilgi gören ve internet üzerinden de yapılan Kariyer Testi’ni Temmuz ayı boyunca 72 bin aday uyguladı.

“Holland Meslek Tercihi Puanlama Cetveli” olarak da bilinen Kariyer Testi, 90 sorudan oluşuyor. Adayların sorulara verdiği “hoşlanırım” ya da “hoşlanmam” yanıtı adayların kişilik tipini ortaya çıkarıyor.

“Gerçekçi”, “Araştırıcı”, “Artistik”, “Sosyal”, “Girişimci” ve “Geleneksel” olarak belirlenen tiplerin belirgin özelliklerinin öne çıktığı Kariyer Testi’nde bu tiplere uygun etkinlikler ve tipik meslekler anlatılıyor.

Kariyer Testi, seçeceği meslekle ilgili karar vermekte zorlanan adaylara ilgi duydukları alan konusunda yardımcı olmayı amaçlıyor.

Meslek seçiminde halen kararsızlık yaşayan adaylar http://www.uskudar.edu.tr/tr/sayfa/214/kariyer-testi
linkinden Kariyer Testi’ne ulaşabilir.

Etiketler: Eğitim,
Bakan hastane enfeksiyonu a karşı uyarıda bulundu

Bakan hastane enfeksiyonu a karşı uyarıda bulundu

 

Kırşehir Net Haber Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Google Analytics ..................... Yandex Metrica Sayaç ........................... SanalBasın: sanalbasin.com üyesidir ................. ....................