Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/kirsehirne/public_html/veritabani.php on line 0
Başkan Bahçeci, Kırşehir’de bisiklet kullanımı Türkiye’ye örnek olacak - Kırşehir Net Haber
Logo künye (baş logo)

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

KIRŞEHİR Hava Durumu

KIRŞEHİR KIRŞEHİR

İstatistikler

  • Ziyaretçi Bugün100
  • Ziyaretçi Genel1.243.770
  • Bugün Gösterim101
  • Toplam Gösterim1.461.128
  • Online Sayısı1

KIRŞEHİR

Başkan Bahçeci, Kırşehir’de bisiklet kullanımı Türkiye’ye örnek olacak

Kırşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen bisiklet yolunda Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci deneme sürüşü gerçekleştirdi.

1 Ağustos 2017 Saat: 19:15
Başkan Bahçeci, Kırşehir’de bisiklet kullanımı Türkiye’ye örnek olacak
Başkan Bahçeci, Kırşehir’de bisiklet kullanımı Türkiye’ye örnek olacak

Mehmet Ali Altın Bulvarı’nda asfalt, bordür, çevre düzenlemesi ve bisiklet yolu kapsamındaki çalışmalar yoğun bir tempoyla devam ediyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, ‘’ Mehmet Ali Altın Bulvarı yeni yüzüyle, bisiklet ve yürüyüş yoluyla inşallah önümüzdeki günlerde hizmete açacağız’’ dedi.

Kırşehir  Belediyesi tarafından hayata geçirilen bisiklet yolunda Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci deneme sürüşü gerçekleştirdi.

Başkan Bahçeci; Kaldırım, bisiklet yolu ve peyzaj'ın ilk uygulaması Mehmet Ali Altın Bulvarı'nda devam ediyor, kısa sürede bitirip diğer caddelere geçeceğiz İnşallah. Bisiklet Yolunda ilk denemeyi de yaptım, İnşallah şehrimizde bisiklet kullanımı Türkiye'de örnek gösterilecek.

Belediye’ye bisiklet ile gidip-gelmeyi taahhüt eden Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir’de bisiklet kullanımını arttırarak hem sağlık, hem ekonomi, hem trafik açısından önemli bir adım atılacağını ifade etti.Şehrimizde artan araç sayısı ve trafikteki sorumsuzluk, kuralsızlık çileye dönüşürken, Kırşehir Belediyesi’nin yapmayı taahhüt ettiği 9 projede toplam 3 bine yakın aracı barındırabilecek otopark ile birlikte yenilenen şehir merkezinde trafik akışını rahatlayacak.Şehrin yayalaşmasını da bu şekilde gerçekleştirmiş olacağız. Şehrimiz bisiklet şehri olmakta hızla ilerleyecek. Güzel şehrimizde yaşayan herkesi projemiz bittiğinde bisiklet binmeye davet ediyorum” dedi.  

Vatandaşların, yakın olan yere bisikletle gitmesini isteyen Bahçeci, “Bisiklet demek, sağlık, ekonomi ve çevre demektir. Ülkemizin kazanması demektir” diye konuştu.

Şehre girişten itibaren bisiklet yolu standartlara uygun şekilde 2,5 metre yapılacak. Birinci esasımız bisiklet, ondan sonra yaya, yeşil alan, ondan sonra da araba. Şehri girişte bisiklet yolumuz iki şeritte gidiyor, gidiş-geliş şeklinde 2,40. Bazı yerlerde ayrılacak, bir taraftan gidiş, bir taraftan geliş olacak. Kaldırımın genişliğine ve yolun durumuna göre bunu planlayacağız. Yolumuz hep iki şerit olacak. Uygun yerlere de araba cepleri koyduk. Park olmayacak. Geniş olan yerlerde oturma alanları olacak. Yol kenarındaki ağaçlarımıza dokunmayacağız. Kaldırımlarımız granit ve bazalt olacak. Kavşaklar da değişecek.

Başkan Bahçeci, bisiklet yolu her yerden gelecek. Komple şehri bisiklet yolu ile birbirine bağlayacağız, bisiklet kullanacağız. Bisiklet parkları da yapacağız. Hem ekonomik açıdan, hem sağlık açısından bisiklet son derece önemli, hep birlikte kullanacağız. Şehrimizde karbonmonoksit oranını düşüreceğiz. Bisiklet yollarının geçişlerini, ışığını ayarlayacağız. Yaya geçişleri dışında geçiş olmayacak. Alışacağız. Bu kadar sık yaya geçişi olmaması lazım dedi.

Etiketler: Kırşehir,
Bakan hastane enfeksiyonu a karşı uyarıda bulundu

Bakan hastane enfeksiyonu a karşı uyarıda bulundu

 

Kırşehir Net Haber Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Google Analytics ..................... Yandex Metrica Sayaç ........................... SanalBasın: sanalbasin.com üyesidir ................. ....................