Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/kirsehirne/public_html/veritabani.php on line 0
Başbakan Yıldırım’dan Başkan Bahçeciye teşekkür - Kırşehir Net Haber
Logo künye (baş logo)

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

KIRŞEHİR Hava Durumu

KIRŞEHİR KIRŞEHİR

İstatistikler

  • Ziyaretçi Bugün119
  • Ziyaretçi Genel1.243.789
  • Bugün Gösterim120
  • Toplam Gösterim1.461.147
  • Online Sayısı1

KIRŞEHİR

Başbakan Yıldırım’dan Başkan Bahçeciye teşekkür

İlde yapılacak yeni yatırımlara da değinen Yıldırım, çevre yolunu önümüzdeki yıllarda Kırşehir'e kazandıracaklarını söyledi.

6 Ocak 2018 Saat: 23:36
Başbakan Yıldırım’dan Başkan Bahçeciye teşekkür
Başbakan Yıldırım’dan Başkan Bahçeciye teşekkür

Başbakan Binali Yıldırım, Aşık Paşa Spor Salonu'nda düzenlenen partisinin 6'ncı olağan il kongresinde, kongrenin AK Parti teşkilatlarına, Kırşehir'e ve Türkiye'ye hayırlı olmasını diledi.

Kırşehir'e yapılan yatırımlar hakkında da bilgi veren Yıldırım, Kırşehir'i Ahi Evran'ın emaneti olarak gördüklerini söyledi.

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Yıldırım, son 15 yıl içinde Kırşehir'e 5 milyar lira yatırım yaptıklarını belirterek, "Kırşehir'de 2002'de 15 milyon dolar ihracat yapılıyordu. 2017 Kasım itibarıyla 174 milyon ihracat yapıldı. Son 15 yılda Kırşehir'de 16 tane sağlık tesisini tamamladık. 3 binden fazla konut yaptık, teslim ettik. 26 adet spor tesisi, bin 500 yeni derslik yaptık. Hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu.

Ahi Evran Üniversitesini kurduklarını da anımsatan Yıldırım, buradaki yurt kapasitesini de 5 bin 500'e çıkardıklarını anlattı.

Türkiye'nin en önemli değerlerinden Neşet Ertaş'a vefa göstermenin görevleri olduğunu dile getiren Yıldırım, Neşet Ertaş Gönül Sultanları Kültür Evi ile Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nin de açılışını yaptıklarını hatırlattı.

Kırşehir'e yaptığı faaliyetlerden dolayı Kırşehir Belediye Başkanına da teşekkürlerini ileten Yıldırım, ildeki sosyal yardımlar ile hizmete alınan barajlara ilişkin de bilgi verdi.

Kırşehirli çiftçilere yılda 51 milyon lira gelir artışı sağladıklarını da vurgulayan Yıldırım, kente yaptıkları ulaşım, sağlık ve diğer alanlardaki yatırımları anlattı.

İlde yapılacak yeni yatırımlara da değinen Yıldırım, çevre yolunu önümüzdeki yıllarda Kırşehir'e kazandıracaklarını söyledi.

 Yıldırım, "AK Parti efsanesi sizin eserinizdir. Milletimiz için her ne yaptıysak sizlerle beraber yaptık, sizlerin desteğiyle yaptık." dedi.

Yıldırım, 2019'da Türkiye için yeni bir dönemin başlangıcı olacağına dikkati çekerek, salondakilere "Kırşehir 2019'a hazır mı? Yeni rekorlara imza atmaya hazır mısınız? Yeni destanlar yazmaya var mısınız?" diye sordu.

Başkan Bahçeci ; Birlik ve beraberlik İçerisinde Kırşehir İçin Çalışıyoruz

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Kırşehir 6.Olağanİl Kongresindebir konuşma yaptı. Başkan konuşmasında 14 Ağustos 2001 ‘de kurucusu olma şerefine nail olduğum partimizin 6.olağan kongresinde sizlerde birlikte olmak büyük bir gururdur. 26 yaşındayken siyasete başladığım ve 2.olağan kongresinde il başkanı olduğum 2,5 yıl İl Başkanı olarak gururla hizmet ettiğim 1 Aralık 2008’de Belediye Başkanlığı için istifa ettim. Belediye Başkanı olup olmam önemli değil Türkiye’de ilkleri gerçekleştiren yılardır özlenen bir ilk ki gerçekleştiren Ak Partinin, Recep Tayyip Erdoğan’ın Genel Başkanımızı 2,5 yıl burada hizmet etmek ve temsil etmek şerefi yedi sülaleme yeter demiştim. Elhamdülillah bu davanın bir neferi olarak kurulduğu güne kadar, her kademesinde görev yapmak benim için büyük bir şeref ve onurdur. Dokuz yıldır da Kırşehir’imizde partimizi en güzel şekilde temsil ederek şehrimize vizyon kazandırmak Kırşehir’i geleceğe hazırlamak tarihte önemli bir görev üstlenmiş olmak, Türklüğün bu merkezi Kırşehir’e taş üstüne taş koymak için gece gündüz çalışıyoruz. Kırşehir’in neye ihtiyacı varsa, neye ihtiyacı yokti ki alt yapıdan, üst yapıya, yolların kaldırımlara, terminalden, Pazar yerine, meydan dan parklara , kültür merkezine her şeye ihtiyaca vardı. Elhamdülillah Ak Partinin tüm Türkiye’de ,Türkiye’yi inşa ettiği gibi , bizde ekibimizle Milletvekillerimizle, teşkilatımızla el ele verdik dokuz yıldır Kırşehir’i tekrar inşa edeceğiz ve etmeye devam ediyoruz. Hiç kimsenin yıllardır cesaret edemediği alt yapı problemini biz çözdük.

Başkan Bahçeci,Belediye Başkanları alt yapı hizmetlerini fazla sevmezler ama elhamdülillah 2016 Haziranında başladığımız alt yapıyı 2017 yılı Nisanın ’da bitirdik. Tarihte ilk defa 4 tane alt yapı kurumu başladık ve 7 kalem içme suyu, yağmur suyu, ana ishale hattı, jeotermal, Telekom alt yapısını, elektrik alt yapısını hepsini sadece 10 ayda bitirdik. Nisan da başladığımız alt yapı, asfalt çalışmalarını Temmuzda tamamladık. Haziran’da başladığımız kaldırım çalışmalarını hızla devam ediyor. İnşallah şuanda % 70’e geldik. 3 ay içerisinde Kırşehir’de kaldırım çalışmalarını da bitirmiş olacağız. Yaza tertemiz yep yeni bir Kırşehir ile merhaba diyeceğiz. Alt yapısını çözmüş, Avrupa standartları asfaltıyla, granit bazalt kaldırımlarıyla , bütün bir şehiri bir ağ gibi ören ateş tuğlası bisiklet yoluyla, aydınlatma sistemiyle, çöp sistemi ile peyzajı ile Türkiye’de örnek gösterilen bir şehir merkezi olacak dedik Allah’ın izni ile bu yaz hep birlikte göreceğiz. Sizden aldığımız cesaretle hizmetlerimizi artarak devam edeceğiz.

Birlik ve beraberlik içerisinde olduklarını belirten Başkan Bahçeci, Milletvekillerimizle , teşkilatlarımızla bugün İl Başkan adayımız Muzaffer bey bayrağı alacak. Bundan önce hizmet eden 2,5 yıl boyunca zorlu 2 seçimi, zorlu bir referandumun ve 15 Temmuz hain darbe girişiminde başarı ile partimizi temsil eden Mustafa Kendirli İl Başkanımıza da teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonrada kardeşimiz olarak bizlerle görev yapacak , partimizin yanında olacak. Onunla birlikte yönetiminde görev yapan emek veren bütün kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Ak Parti bir dava partisidir ve bizim en önemli hukukumuz kardeşlik hukukudur. İnşallah bu hukukumuz bozulmadan yeni il başkanımız Muzaffer beyle de yolumuza güçlü bir şekilde devam edeceğiz. Muzaffer bey kuruluşta görev aldığımız bir kardeşimiz ve milletvekili olarak da şehrimize hizmet etti. Kendisine ihtiyaç duyulduğunda  taşın altına gövdesini koydu ve bugün il başkanı olarak inşallah şehrimize hizmet edecek. Hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Kongreye, Başbakan Yardımcıları Bekir Bozdağ ve Fikri Işık, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Ataş, Çiğdem Karaaslan, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş, AK Parti bölge milletvekilleri ile çok sayıda partili katıldı.

Etiketler: Kırşehir,
Bakan hastane enfeksiyonu a karşı uyarıda bulundu

Bakan hastane enfeksiyonu a karşı uyarıda bulundu

 

Kırşehir Net Haber Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Google Analytics ..................... Yandex Metrica Sayaç ........................... SanalBasın: sanalbasin.com üyesidir ................. ....................