Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/kirsehirne/public_html/veritabani.php on line 0
Ajans Press Araştırma'dan çarpıcı referandum anketi - Kırşehir Net Haber
Logo künye (baş logo)

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

KIRŞEHİR Hava Durumu

KIRŞEHİR KIRŞEHİR

İstatistikler

  • Ziyaretçi Bugün178
  • Ziyaretçi Genel1.243.848
  • Bugün Gösterim179
  • Toplam Gösterim1.461.206
  • Online Sayısı4

Güncel

Ajans Press Araştırma'dan çarpıcı referandum anketi

Evet ve Hayır oylarında da, en belirleyici unsur Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu.

12 Nisan 2017 Saat: 14:18
Ajans Press Araştırma'dan çarpıcı referandum anketi
Ajans Press Araştırma'dan çarpıcı referandum anketi

Türkiye’nin köklü şirketlerinden Ajans Press Group bünyesinde hizmet veren Ajans Press Araştırma (APA) çarpıcı bir referandum anketine imza attı. Ajans Press Araştırma’nın Türkiye genelinde yaptığı referandum anketine göre Evet oyları önde görünüyor. Araştırmada kararsızlar dağıtıldıktan sonra Evet oyu yüzde 59.02 çıkarken, Hayır oyu yüzde 40,98’de kaldı.

Ajans Press Araştırma tarafından yapılan araştırmaya göre, Referandum maratonunun başladığı süreçten itibaren birbirine yakın olan evet ve hayır oyları, Hollanda’yla yaşanan diplomatik krizden sonra Türk seçmenini evet yönünde oldukça etkilediği belirlendi. “Evet”  oyu verecek seçmenin önemli bir kısmı oy tercihini Erdoğan’a duyduğu güven olarak belirtirken “Hayır” oyu verecek seçmenin kararındaki en büyük etken ise Erdoğan karşıtlığı olarak açıklanıyor. Sonuç olarak; Evet ve Hayır oylarında da, en belirleyici unsur Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu.

Basında çıkan haberler incelendiğinde referanduma katılımın düşük olacağı yönünde bir görüşün hâkim olduğu belirtiliyor, ancak Ajans Press Araştırma’nın yaptığı araştırma bunun tam tersini söylüyor. Seçmenin referanduma gayet duyarlı olduğu saptanırken katılım oranının yüzde 85’ler seviyesinde olması bekleniyor.

AJANS PRESS’İN KISA TARİHÇESİ

Ajans Press, 1953 yılında gazete, dergi vb. yayın organlarından küpür derleme firması olarak Mucurlu hemşehrimiz Erol Özkan tarafından kuruldu. Ajans Press, birkaç yıl içerisinde sektörün öncüsü haline geldi. 1992 yılında Ajans Press’in yönetimini Erol Özkan’ın oğlu Mehmet Ali Özkan devraldı. Bu tarihte anonim şirket kuruluşu ve isim tescili gerçekleşti. Firma, 1992’den beri Ajans Press Medya Takip Merkezi A.Ş. olarak işlevini sürdürüyor.

Etiketler: Güncel,
Bakan hastane enfeksiyonu a karşı uyarıda bulundu

Bakan hastane enfeksiyonu a karşı uyarıda bulundu

 

Kırşehir Net Haber Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Google Analytics ..................... Yandex Metrica Sayaç ........................... SanalBasın: sanalbasin.com üyesidir ................. ....................