Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/kirsehirne/public_html/veritabani.php on line 0
15 Temmuz Demokrasi Yürüyüşü görsel bir şölene dönüştü - Kırşehir Net Haber
Logo künye (baş logo)

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

KIRŞEHİR Hava Durumu

KIRŞEHİR KIRŞEHİR

İstatistikler

  • Ziyaretçi Bugün114
  • Ziyaretçi Genel1.243.784
  • Bugün Gösterim115
  • Toplam Gösterim1.461.142
  • Online Sayısı3

KIRŞEHİR

15 Temmuz Demokrasi Yürüyüşü görsel bir şölene dönüştü

Ellerinde Türk bayraklarıyla meydanı doldurarak terörü lanetleyen Kırşehirliler, vatana ve millete olan bağlılıklarını bir kez daha gösterdi.

17 Temmuz 2017 Saat: 16:28
15 Temmuz Demokrasi Yürüyüşü görsel bir şölene dönüştü
15 Temmuz Demokrasi Yürüyüşü görsel bir şölene dönüştü

15 Temmuz hain darbe girişiminin 1. Yıldönümünde, Kırşehir Valiliği ve Kırşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinliği, binlerce vatandaşı Cacabey Meydanı’nda bir araya getirdi. Ellerinde Türk bayraklarıyla meydanı doldurarak terörü lanetleyen Kırşehirliler, vatana ve millete olan bağlılıklarını bir kez daha gösterdi.

 Cacabey Meydanında 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı öncesinde, on binlerce kişinin katılımıyla, Askerlik Şubesi önünden başlayarak Mehteran Bölüğü ve atlı birlikler eşliğinde Cacabey Meydanına kadar devam eden bir yürüyüş düzenlendi. Kortej, Kırşehir Belediyesi Mehter Takımı’nın öncülüğünde Cacabey  Meydanı’na kadar yürüdü. Ellerinde Türk bayraklarıyla Cacabey Meydanı’nı dolduran vatandaşların Demokrasi Yürüyüşü adeta görsel bir şölene dönüştü.

 Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci yaptığı konuşmada, 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik günü , Türk milletinin tek yumruk olarak hep birlikte yazdığı tarihimizde ki en önemli destanlardan bir tanesinin yıl dönümü.

 Çanakkale destanı gibi, kurtuluş savaşı gibi tarihimizde birçok destanımız var. 15 Temmuz destanı da tarihte ki yerini almış bulunmak da 1 yıl geçti ama hala 15 Temmuz da yaşananlar hepimizin zihninde son derece taze.15 Temmuzda aklını vicdanını ve inancını karartmış ve satmış alçak Fetö Terör Örgütü mensuplarının bir darbe değil ülkemizi işgal ve parçalama girişimini hep birlikte püskürttük. 

 Bu millet, Çanakkale ruhu kayboldu nerde o eski gençler diyenlere 15 Temmuz da o ruhun ne kadar diri ne kadar canlı olduğunu hem düşmanlarımıza hem de dostlarımıza en güzel şekilde gösterdi. 249 şehit verdik. Bütün şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. İki binin üstünde gazimiz var, hepsine minnet duyuyoruz , hepsine acil şifalar diliyoruz. Eğer o gün o canını feda eden şehitlerimiz, gazilerimiz olmasaydı milletimiz Cumhurbaşkanımızın “ Ben milletin gücünün üstünde güç tanımıyorum, milletimi meydanlara davet ediyorum bu alçak girişime hep birlikte karşı koyalım” dediğinde o sese kulak vermeseydi, bugün Türkiye parçalanmıştı. Bugün ne evimiz, ne ocağımız, ne işimiz, ne de huzurumuz kalmıştı. Tarihinde İslam’ın sancaktarlığını yapmış bu millet Allah’ın lütfuna da mazhar olmuş bir millettir. O gün önce Allah’ın lütfu ve keremiyle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşuyla milletimizin veraseti ve dik duruşuyla elhamdülillah o Fetö Terör Örgütü püskürtüldü ama mücadele bitmedi, tehlike geçmedi. İki ay boyunca bu meydan da nöbet tuttuysak hep birlikte her görüşten Türküyle, Kürtüyle, Çerkez’iyle, Arap’ıyla büyük Türk milleti olarak nöbet tuttuysak o aynı nöbet ruhunu her zaman canlı tutmamız lazım tarihimizde karşılaştığımız tehlikeler her zaman oldu bundan sonra olacak ama 15 Temmuz da yaşadığımız ihanet Türk tarihinde görülmüş bir ihanet değil.

 Fetö Terör Örgütünün devletin bütün kılcal damarlarına sızmış. Terör Örgütünün temizlenmesi devletimizin, milletimizin en önemli vazifesi ve görevidir. Bu mücadeleyi yaparken mücadelemizi sulandırmak isteyenlere sanki adaletsizlik yapıyor gibi bir algı oluşturmak isteyenlere millet olarak kesinlikle fırsat vermememiz gerekir. Şuan en zor iş devletin işi devlet hiçbir zaman tarihinde bu kadar büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kalmadı Onun için bu mücadeleyi verirken devletimizin yanında 15 Temmuzda nasıl dimdik durduysak öyle dik duracağız bu mücadeleyi veren kahraman Türk evlatlarına da moral vermemiz gerekir onların arkasında durmamız gerekir. Kırşehir’e sıkıyönetim komutanı olarak atanan haini emniyetimiz kıskıvrak yakaladı emniyetimize teşekkür ediyorum.

Cumhurbaşkanımız meydanlarda idam talebini tekrarladı meclis getirdiğinde kendisinin de onaylayacağını söyledi. İnanıyoruz ki milletin bu talebine meclis de kayıtsız kalmayacaktır. Dünya da hiçbir devlet yoktur ki, bu kadar hain beslesin. Millet olarak bu hainleri beslemek istemiyoruz. Kim ki bizim devletimize, bayrağımıza, milli birliğimize kast etmişse en ağır şeklide cezasını bulmalıdır. İnşallah partilerde bu milletin sesine kulak vereceklerdir. Şunu bilin ki; Allah’ın izni Allah’ın lütfu ve keremiyle hiçbir hain Terör Örgütü bu millete diz çöktürmeye başarılı olamayacak. Bugün olduğu gibi CHP, MHP, AK Parti, her görüşten millet olarak mesele vatan olduğunda dimdik duralım tek yumruk olalım. 15 Temmuzda Recep Tayyip Erdoğan’a diz çöktürebilselerdi hainler Türkiye’nin hali ne olurdu. Milleti için mücadele veren Cumhurbaşkanımızın arkasında durmak lazım. Allah ona sıhhat versin, milletlin başından eksik etmesin. Bu ülke için çalışanlara hep birlikte sahip çıkacağız. İnanıyorum ki, devletimiz ilerleyen süreçlerde kripto örgütü de bulacak. Terör örgütüne hala destek verenler ve çalışanları bertaraf edecek. Siz devletimize güvenin devletimizin tüm kurumları dimdik ayakta. Ordumuz, polisimiz, yargımız dimdik ayaktadır. Bütün alçaklara hesap soracak. Ben Rabbime şükrediyorum ki böyle bir milletin evlatlarıyız yine hamt ediyorum ki, 8 yıldır Kırşehir’e aziz şehrimize hizmet ediyorum” dedi.

 Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün ilk günü programında ayrıca;  Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan, Salih Çetinkaya, 22. Dönem Ak Parti Milletvekili ve Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Hacı Turan, Ak Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli, CHP İl Başkanı Yılmaz Zengin ve MHP İl Başkanı Arif  Kılıç’ın  da birer konuşma yaptığı program Kuran Tilaveti, İl Müftüsü Osman Arslan tarafından yapılan hatim duası ve imam hatipli öğrenciler tarafından çeşitli ilahilerin seslendirilmesi ile devam etti.

 Mehteran Bölüğünün de kısa bir gösteri sunduğu programda, Kırşehir Valiliğinin uyuşturucu ile mücadele etmek amacıyla açtığı “Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezi”nde tedavi gören gençler kahramanlık türküleri söylediler. Ardından, Sait Sargın Tiyatro Grubu “15 Temmuza Hayat  Verenler” adlı oyunu sahnelendi.

 Saat 00:13’te tüm camilerden salaların okunması ve demokrasi nöbetinin başlaması ile birlikte, Merkez İmam Hatip Lisesi öğrencisi Kemalettin Çorak “30 Kuş Şiiri”ni okudu.

 15 Temmuz Marşının ve çeşitli slayt gösterilerinin de izlendiği program, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının canlı olarak izlenmesi ile devam etti.

 15 Temmuz gecesi, sabah namazına müteakiben Ahmet Yesevi Camiinde şehitlerimizin ruhuna Kuran okundu.

 Ardından Vali  Necati Şentürk ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci vatandaşlara çorba ikramında bulundular.

 Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nöbetinin ikinci gününde yine, Kuran-ı Kerim tilaveti, ilahiler, şiirler, kahramanlık türküleri, mehteran konseri, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ün teşekkür konuşmalarıyla  saat 24.00’a kadar devam etti.

Etiketler: Kırşehir,
Bakan hastane enfeksiyonu a karşı uyarıda bulundu

Bakan hastane enfeksiyonu a karşı uyarıda bulundu

 

Kırşehir Net Haber Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Google Analytics ..................... Yandex Metrica Sayaç ........................... SanalBasın: sanalbasin.com üyesidir ................. ....................